Masz bliźniaki? – Jak wybrać odpowiedni wózek dziecięcy.

Masz bliźniaki? – Jak wybrać odpowiedni wózek dziecięcy.

wózek dziecięcy

Znalezienie wózka, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb może być trudne, zwłaszcza gdy trzeba wsadzić do niego więcej niż jedno dziecko. Istnieje kilka różnych rodzajów podwójnych wózków oferujących wiele różnych funkcji.

Bliniacze wózki dziecięce możemy podzielić na 2 typy: “obok siebie” oraz “tandem”. W tym pierwszym dzieci siedzą jedno przy drugim, ramię w ramię. Warto dodać że istnieją również wózki zarówno dla trojaczków jak i czworaczków jednak są one bardzo mało popularne. Jeśli chodzi o wózek dziecięcy “tandem” to tutaj siedziska usytuowane są jedno za drugim. Szkraby mogą siedzieć również twarzami do siebie.

Zdarza się, że jedno z dzieci jest już starsze i rodzicom może wydawać się że taki wózek dziecięcy nie zda u nich egzaminu. Nic bardziej mylnego. Są modele, w których siedziska znajdują się na różnej wysokości a jedno z nich jesteśmy w stanie rozłożyć, dzięki czemu młodsze z rodzeństwa może spokojnie spać podczas gdy drugie będzie na siedząco ze swojego wózka poznawało świat.

Niezależnie od rodzaju, istnieje wiele różnych funkcji, jakie znajdziemy w wózkach bliźniaczych. W większości przypadków normy bezpieczeństwa są standardowe. Bardzo częste w takich wózkach są obrotowe przednie kółka poprawiające kierowanie wózkiem.

Warto zwrócić uwagę też na funkcje związane z wygodą takie jak np. uchwyty na kubki, podkładki na talerzyk/miseczkę.